CHP’li Sinem Dedetaş, resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 49.9 oy oranıyla İstanbul Üsküdar’ın yeni belediye başkanı seçildi. Eski Şehir Hatları Genel Müdürü olan Dedetaş’a, mezunu olduğu İstanbul Teknik Üniversitesi’nden (İTÜ) de tebrik geldi. İTÜ’nün resmi sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda “Ülkemizin imarı ve inşası dahil pek çok alanda 250 yıldır hizmet veren mezunlarımızla gurur duyuyoruz! Gemi İnşaatı ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği mezunumuz Sinem Dedetaş Üsküdar Belediye Başkanı oldu. İTÜ Ailesi olarak tebrik ederiz. @sdedetas #ITUGURUR” ifadeleri yer aldı.
Related Posts
GS-FB maçına İslami yorum… Konu: Torreira ve Arda Kardeşler
Galatasaray-Fenerbahçe maçında rakibini 10 kişi bırakan hamleyi yapan Lucas Torreira’ya Kerem Önder isimli hoca tepki gösterdi. Torreira ve hakem Arda Kardeşler’in kul hakkına girdiğini söyledi.
Antalya’da Alman turistler motosiklet kazasında yaralandı
Antalya’nın Manavgat ilçesinde kiraladıkları motosiklet ile kaldıkları otele dönmekte olan Alman turistler, arkalarından gelen motosikletin çarpması sonucu yaralandı. Güvenlik kamerasına yansıyan kazada arkadan gelerek turistlerin bulunduğu motosiklete çarpan motosikletin sürücüsü de ağır yaralandı. Kazada yaralananlar hastaneye kaldırılırken, çarpan sürücüye yetersiz ehliyet ve gizli plaka nedeniyle para cezası uygulandı.
Üniversitelerde uzaktan ve ikinci öğretim için katkı payları ile öğrenim ücretleri belirlendi
Yükseköğretim kurumlarında 2024-2025 akademik yılı için uzaktan ve ikinci öğretim ücretleri ile katkı payları belirlendi.